Saulės kolektoriai

Vidutiniškai per metus žemės paviršių Lietuvoje pasiekia apie 1000 kWh/m2 saulės radiacijos kiekis, tai tik šiek tiek mažiau nei Centrinėje Europoje. Lietuvą pasiekiantis saulės energijos kiekis yra pakankamas, kad būtų galima gaminti šiluminę energiją.

Saulės kolektoriai gali būti naudojami:

  • daliniam vandens pašildymui
  • daliniam patalpų šildymui
  • baseinų šildymui
  • žemės ūkio produktams ar medienai džiovinti

Saulės energijos naudojimas ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti nemažai lėšų. Nekilnojamas turtas su kolektorium turi didesnė vertę. Šiandien investavę – nemokamą energiją turėsite ilgą laiką. Naudojant saulės energiją, visiškai neteršiama aplinka, į aplinką nėra išmetamos šiltnamio efektą skatinančios dujos, o tai prisideda prie švaresnės mūsų aplinkos išsaugojimo.

Plokštieji saulės kolektoriai Pagrindiniai plokščiojiojo kolektoriaus elemenatai yra absorberis, vamzdelis su tarpiniu šilumos nešėju- vandieniu, skaidrus dangtis, šilumos izoliacijos sluoksnis, korpusas.
Absorberis daromas iš vario arba aliuminio. Absorberyje saulės energija paverčiama šilumine energija. Tarp absorberio ir išorinio karkaso nėra vakuumo, todėl nuostoliai į aplinką yra daug didesni, nei vakuuminių saulės kolektorių, tai lemia mažesnį plokščiųjų kolektorių efektyvumą.
Plokštieji kolektoriai labiau tinka, jei norite saulės energija panaudoti balandžio - rugsėjo mėnesiais, pavyzdžiui karšto vandens ruošimas ar lauko baseino pašildymas. Plokštieji kolektoriai yra sąlyginai pigūs, nereikalaujantys priežiūros ir ilgaamžiai.

Vakuuminiai saulės kolektoriai Vakuuminiai saulės kolektoriai yra efektyvesni ir pasiekia gerokai aukštesnę temperatūrą negu plokštieji. Tačiau jų konstrukcija kur kas sudetingesnė. Vamzdelis su šilumą pernešančiu skysčiu ir absorberis įdedami į stiklinį vamzdelį, iš kurio ištraukiamas oras. Dėl sudėtingesnės gamybos technologijos kokybiški vakuuminiai kolektoriai yra brangesni už plokščiuosius saulės kolektorius. Pagrindinis vakuuminių kolektorių privalumas tas, kad jie yra efektyvūs esant debesuotumui ir mažam saulės intensyvumui. Optimaliam kolektoriaus darbui pakanka dienos šviesos. Šilumos vamzdelių privalumas - tvirtumas, todėl jie nėra lengvai sulaužomi. Jei vienas ar keli vamzdeliai sugestų ar būtų pažeisti, visa sistema ir toliau veiks, tačiau efektyvumas sumažės.
Vakuuminius kolektorius patartina rinktis tada, jei norime saulės energija panaudoti visus metus. Tai gali buti šilto buitinio vandens ruošimas, dalinis patalpu šildymas, vidinio baseino pašildymas.

Pavyzdys: Nors lauke ir tikrai nėra karšta (duomenys lapkricio 4, 2013) galime matyti kaip saulės kolektoriai sušildo 200 litrų vandens talpą:

SAULĖS SISTEMŲ VALDYMĄ atlieka EsuTaupus protingas namo valdiklis, kuris gali suvaldyti ne tik saulės sistemą, bet ir jūsų namo šildymo ar vėdinimo sistemas. Mūsų valdiklis sugeba daugiau, nei daugelis rinkoje esančių valdiklių, taigi vienam objektui reikia tik vieno protingo valdiklio.

Protingas saulės sistemų valdymas:

  • Saulės kolektoriaus valdymas – jei esat įsirengę (ar mūsų dėka įsirengsite) saulės kolektorių, mūsų valdiklio dėka jo teikiama šiluma bus protingai išnaudojama karšto vandens paruošimui
  • Cirkuliacinių siurblių valdymas – mūsų valdiklio pagalba Jūs taupysite elektrą, nes valdiklis neleis be reikalo suktis siurbliams, jie sukami bus tik tada kai to tikrai reikės.
  • Keturšakio (trišakio) čiaupo pavaros valdymas – valdiklio dėka saulės kolektorių šiluma bus efektyviai pasisavinama, o perkrovos dienomis perteklinė šiluma bus saugiai paskirstoma.

Dar nepradėjote taupyti?

Kaip sutaupyti iki 30% šildymo sąnaudų? Kaip stebėti ir valdyti namą nuotoliniu būdų? Palikite savo kontaktą ir mes parodysime kaip!

Pradėti taupyti
© Visos teisės saugomos. UAB Prekursorius